Rajyeshwar Mathompat | W | 1704 | Upminster II v Barking II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Dennis B Paul | D | 1710 | Upminster II v Southend I | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Keith S Jones | D | 1740 | Upminster II v Wanstead III | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Keith S Jones | L | 1740 | Upminster II v Wanstead II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
James D Steele | W | 1836 | Upminster II v Witham | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Adhar Jaiswal | L | 1672 | Upminster II v Ilford I | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Ian P F Smith | W | 1500 | Upminster MB v Upminster MA | Minor League | Essex League (Essex CA) |
Taylor Duke | W | 1606 | Upminster MB v Southend M | Minor League | Essex League (Essex CA) |
Silviu Sandu | W | 1491 | Upminster III v Thurrock I | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Ashwin GopiKrishna | W | 1021 | Upminster III v Wanstead IV | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Jeffrey Page | L | 1685 | Upminster III v Ilford II | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Martin van Tol | W | 1789 | Upminster III v Loughton II | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Mihaita Blagianu | D | 1649 | Upminster III v Barking III | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Chris Isbell | W | 1203 | Round 1 | Club Championship 2023-24 | Upminster Chess Club |
Ian P F Smith | W | 1500 | Round 3 | Club Championship 2023-24 | Upminster Chess Club |
John Davenport | L | 1959 | Round 5 | Club Championship 2023-24 | Upminster Chess Club |
Rory R McLean | W | 1693 | University College London 1 v Ilford 1 | Division 3 | London Chess League |
Aharon Landman | L | 1658 | Hackney 2 v Ilford 1 | Division 3 | London Chess League |
Lok Ching Tsang | L | 1993 | Kings College London 1 v Ilford 1 | Division 3 | London Chess League |
Michael Spurr | L | 1873 | Writtle v Upminster I | Division 1 | Essex League (Essex CA) |
Ryan Colclough | L | 1784 | Wanstead II v Upminster II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Thomas G Winter | D | 1791 | Witham v Upminster II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Anthony R Kent | L | 1806 | Ilford I v Upminster II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Michael Wickham | W | 1738 | Barking II v Upminster II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Stephen L Wedlock | D | 1929 | Southend I v Upminster II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Zoe Veselow | L | 1691 | Wanstead III v Upminster II | Division 2 | Essex League (Essex CA) |
Daniel Fajuyitan | W | 1400 | Upminster MA v Upminster MB | Minor League | Essex League (Essex CA) |
Rayyan Asif | W | 1687 | Ilford II v Upminster III | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Rajyeshwar Mathompat | L | 1704 | Barking III v Upminster III | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Tadeusz Heim | L | 1950 | Thurrock I v Upminster III | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Davi Diniz Afonso | W | 1746 | Wanstead IV v Upminster III | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Joshua Davis | W | 1583 | Southend II v Upminster III | Division 3 | Essex League (Essex CA) |
Brian J Spear | W | 1797 | Chingford1 v Ilford | Division A | North Circular Chess League |
Alexandr Pereslavtsev | L | 1819 | Round 2 | Club Championship 2023-24 | Upminster Chess Club |
Leslie J Crane | D | 1861 | Round 4 | Club Championship 2023-24 | Upminster Chess Club |
Geoffrey Cooper | W | 1578 | Round 6 | Club Championship 2023-24 | Upminster Chess Club |